19
Ağu

ED A-LIST TASARIMCISI SHEILA BRIDGES, ANLAM VE HAFIZALARIN IŞIK DOLU BİR CENNETİ YARATIYOR

2002 yılında, Sheila Bridges ilk kitabı Furnishing Forward: A Practical Guide to a Practical Guide for a Lifetime, basit bir özdeyişle yazdı: Yalnızca gerçekten sevdiğiniz şeyi satın alırsanız, satın aldığınız şeyler sonsuza dek sürecek. New York’un Hudson Vadisi’ndeki yeni evi eski favorilerle doludur: onun için neşe uyandıran her şeye bir övgü. Örneğin, geleneksel Fas giysili iki Afrikalı erkeğin bulunduğu Fornasetti sandalyelerini ele alalım. Bridges, “Sanırım onları ilk olarak 90’ların başında gördüm” diyor. Klasikler ve nereye gidersem gideyim benimle geliyorlar.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020

30 metrelik tavanlara sahip katran karası bir güzellik olan rezidans, geleneksel çiftlik evleri yolunda olduğu için gözden kaçırılması zor. Sıfırdan inşa edilen Bridges’in yaşadığı ilk evdir. Çocukluğunu Philadelphia’daki eski bir taş evde geçirdi ve Harlem ve İzlanda’daki diğer şu anki konutlarının her ikisi de tarihi soy ağacıyla geliyor. “Her zaman tam donanımlı bir tasarım yapısına sahip olmak istedim,” diyor. “Tüm dili gerçekten kontrol edebileceğim bir yer.” Bridges, mülk üzerinde 2018 yılında inşaatına başlamış ve geçen yıl taşınmıştır.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

ELLE Decor A-List’in çok yıllık bir üyesi olan Bridges, eski ruh melodilerinin örneklerinin sürekli olarak yeniden canlandırıldığı ve yeniden tasarlandığı modern Ar-Ge ve hip-hop çağında büyüdü. Benzer şekilde, Hudson Vadisi’ndeki ev de İzlanda’da geçirdiği zamandan örnekler: Dış cephenin koyu rengi, uzak bir yarımadadaki favori kilisesi Búðakirkja’yı anımsatıyor. Köprüler, kilisenin siyah boyalı cephesinin kar beyazı çevresine karşı öne çıkmasına uzun zamandır hayranlık duyuyor.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

Evi bir dönümlük arazinin hemen altında olmasına rağmen, Bridges bunun için bir ayak izi tasarlama konusunda disiplinli. Büyük boy gitmek yerine, tam da ihtiyaç duyduğu şeyi seçti – bir havuz evi dahil. “Ev sadece 1.600 fit kare ve bunun üzerinden geçmemeye karar verdim” diyor. “İstedim ama yaşamak için bundan daha fazlasına ihtiyacım olmadığına karar verdim.”

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

Evde iki yatak odası, en-suite banyolu bir misafir yatak odası ve daha sonra, ikinci katta, çalışma odasının ötesinde Bridges bir tür atölye kurdu: duvarların klasik tablolarla kaplandığı bir ana yatak odası Hudson Nehri Okulu, geniş bir ana banyo ve duvarda asılı Mickalene Thomas baskısında tasvir edilen birine eğlenceli bir ayna görüntüsü olan bir oturma odası. Farrow & Ball imzalı dingin bir lavanta o odanın tavanını boyadı.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

Sanat her yerde ve iki kat yüksekliğindeki duvarlardaki çok sayıda resim ve baskı, evi sürekli olarak çekici kılıyor. Bir duvarda Jean-Michel Basquiat baskısı, diğerinde Haitili sanatçı Fabiola Jean-Louis’in Rönesans tarzı bir resmi var.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

Ana banyonun bir tarafını kaplayan bir duvar resmi, bazı kısımları ecza dolabının içini kaplıyor. İlk baskılardan oluşan bir kütüphane gibi, Bridges’in duvarları mirasın hikayesini, seyahatlerini ve yol boyunca edindiği arkadaşlarının hikayesini anlatan çalışmalarla titriyor. Evin önündeki rüzgârda dalgalanan kırmızı, yeşil ve siyah bir Amerikan bayrağı. 1990 yılında New York’un ilk Siyah belediye başkanı David Dinkins’in seçimini kutlamak için sanatçı David Hammons tarafından yaratılanın bir kopyası. Bridges, “Amerika’nın derin sorunlu tarihinin ve gerçek ve anlamlı değişim ihtiyacının bir hatırlatıcısı olarak bayrağımı gururla dalgalandırıyorum” diyor.

peradekorasyon dekorasyon trendleri 2020 (1)

Evin her yerinde, onun özel Harlem Toile de Jouy deseninin patlamaları var. Bridges’in ikonik tasarımı, Fransız kırsalının geleneksel tuvalet motifini Afro-Amerikan yaşamının canlı sahneleriyle harmanlıyor. Çoğunlukla duvar kağıdı biçiminde görülür (ve sıklıkla CBS’de Gayle King’in Zoom televizyon yayınlarının arka planı olarak gösterilmiştir), ancak aynı zamanda şemsiyeler, gözlükler ve giysiler gibi ürünleri de süslemektedir. Bridges, Eylül ayında klasik Converse spor ayakkabılarda Harlem Toile’ı piyasaya sürecek.

Ama belki de evin en çekici özelliği, Bridges’in arkadaşlarıyla masa etrafında toplanıp şöminenin önünde uzun geceler geçirmeyi sevdiği oturma ve yemek alanında asılı duran iki devasa cep telefonu. “Çocukluk yatak odalarımda, sonra üniversite yurtlarında cep telefonları vardı” diyor. Onları her zaman sevmişimdir. Gerçek sihir, güneş batmaya başladığında ve cep telefonları evin her yerine yay şeklinde düşen gölgeler oluşturduğunda gerçekleşir.

Bridges’in evinin etrafını ziyaretçilere gösterirken taktığı gülümsemeyi fark etmemek zor; belki de hem işe alınan tasarımcı hem de memnun müşteri olmanın sevinciyle açıklanabilir. “Müşterilerim için her zaman büyük evlerde çalışıyorum” diyor. “Ülkenin her yerinde 10.000 metrekarelik evleri özenle hazırlayın.” Ama kendisi için bir şeyler tasarlamak çok farklı. “Bu küçük, basit ve açık” diyor. Bu müzik, sanat, kültür. Sadece sevdiğim şeylerle doldurdum. “